Brno dostalo darem téměř tři tisíce respirátorů z Tchaj-wanu

Ilustrační foto

BRNO – Ze spřáteleného města Taoyuan přišel humanitní dar ve formě 2800 kusů respirátorů FFP2. Radní města dnes schválili přijetí, zdravotní pomůcky budou sloužit pro sociální služby města.

V listopadu roku 2020 navázalo Brno spolupráci s Tchaj-wanským městem Taoyuan, jeho tamní primátor nabídl darem téměř tři tisíce kusů ochrany dýchacích cest, které dnes dorazily. Nyní je v řešení přechod na partnerské město, což slibuje více benefitů. Brno bude oslovovat případné partnery ke spolupráci s firmami na Tchaj-wanu. Připravuje se i spolupráce v oblasti školství. „Zdravotnické pomůcky od Taoyuanu budou využity v sociálních službách města, kde je vždy vítáno každé přilepšení. Tohoto projevu solidarity si velmi cením, je to výraz pochopení a podpory. Těším se do budoucna na další, snad více oboustrannou spolupráci, protože město Brno má bezesporu co nabídnout,“ dodala primátorka města Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.