Hasiči pomáhají: Dětské oddělení dostalo přezůvky, hračky i věci na kreslení

Foto: Vsetínská nemocnice

VSETÍNSKO – Dobrovolní hasiči z Velkých Karlovic – Podťatého zorganizovali sbírku pro dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Malí pacienti díky nim dostali čtyři desítky párů přezůvek, kreslící potřeby, sirupy a hračky. Hodnota daru přesáhla 19 tisíc korun.

K hasičům se postupně přidali další lidé, kteří měli s dětským oddělením dobré zkušenosti, a v karlovické knihovně vzniklo sběrné místo. „Oslovili jsme zdravotníky s dotazem, co by aktuálně potřebovali. Do pomoci se následně zapojila řada lidí, hodně nám pomohly sociálně sítě. Ozvali se dárci nejen z našeho regionu, ale z mnoha dalších míst Moravy,“ popsal Martin Pavelka z SDH Velké Karlovice – Podťaté.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A proč si hasiči vybrali právě dětské oddělení? „Sám mám osobní zkušenost, dcera zde byla před lety hospitalizována, znám další, kterým zde bylo pomoženo. Zároveň jsme ale chtěli ukázat dětem, našim nejmladším hasičům, že je důležité pomáhat, že to má smysl,“ vysvětlil Martin Pavelka.

Ve Vsetínské nemocnici byli za dárky nesmírně vděční. „Přáli jsme si, aby nám pomohli zajistit přezůvky pro naše dětské pacienty, které budou omyvatelné a dezinfikovatelné, opakovaně využitelné. Stává se, že k nám přivezou pacienta přímo z letního tábora, lyžařského výcviku, po nehodě, nečekané události, jen v tom, co má na sobě. Teď už máme zásobu přezůvek a jsme za ně vděční. Ještě jednou všem děkujeme,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení Eva Kovářová.

Foto: Vsetínská nemocnice