Jak došlo k záhadné havárii? Zraněného muže našli na benzince, jeho skútr ale zmizel

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Nad podivným případem si lámou hlavu dopravní policisté. Prověřují totiž záhadnou nehodu muže na skútru, ke které došlo v pondělí 12. dubna asi 40 minut po jedné ráno na Zlínsku. Nyní žádají o pomoc také veřejnost.

Hlídka policistů během noční služby zahlédla u čerpací stanice v Napajedlech muže s přilbou na hlavě, který byl zjevně zraněný. „Vysvětlil policistům, že jel z Otrokovic do Napajedel na černém skútru značky Aprilia, na kterém havaroval do příkopu a přitom se zranil. Policisté přivolali záchranáře, kteří muže převezli do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Havarovaný skútr se ale nikde v okolí neobjevil ani v následujících dnech. „Není tak jasné, zda muž skutečně havaroval na motocyklu nebo si zranění způsobil jinak, například pádem. Vzhledem ke zmatenému a nepředvídatelnému chování zraněného muže podali dopravní policisté podnět k přezkoumání jeho zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel,“ dodala Kozumplíková.

Případem se nyní zabývají dopravní policisté. „Pokud jste viděli v pondělí 40 minut po jedné hodině ráno muže na skútru jedoucího z Otrokovic do Napajedel, volejte, prosím na linku tísňového volání policie 158. Stejně tak nám pomohou informace o tom, kde se havarovaný skútr nachází,“ vyzvala Monika Kozumplíková.