Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo vám dá zapomenout na starosti všedních dnů

Japonská zahrada Mu-Shin. Zoo Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat. Kromě rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, zámku Lešná a krásného parku se můžete také projít největší japonskou zahradou v České republice. Japonská zahrada Mu-Shin neboli „bez myšlenky“ patří k oblíbeným a vyhledávaným místům, kde si odpočinete a načerpáte energii. Darujte si nezapomenutelné zážitky a celodenní zábavu pro celou rodinu.

Zlínská zoologická zahrada s moderními pavilony a rozlehlými přírodními expozicemi se  může pochlubit i bohatou botanickou kolekcí. Roste tu více než 1100 druhů rostlin a bylin. Zajímavá botanická zákoutí společně s nejrůznějšími originálními etnografickými prvky tak pomáhají navodit atmosféru daného kontinentu.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Japonská zahrada Mu-Shin. Zoo Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

V blízkosti asijské expozice Hala-Bala můžete vstoupit do největší japonské zahrady v ČR, rozkládající se na ploše více jak 1000 m2. Mu-Shin reprezentuje typickou japonskou zahradu se vším všudy. Na první pohled vás upoutají tři borovice drobnokvěté, dovezené přímo z Japonska. Všechny jsou staré přes 100 let a nejzajímavější z nich je hned ta první u vstupu do zahrady. Její vysunutá větev jakoby vám podávala ruku a vítala vás do zahrady. Však se jí také říká „vítací větev”.

Pro japonské zahrady je typická upravenost, střídmost a čistota. Proto i zde uvidíte jen něco málo přes 20 druhů rostlin. Neméně důležité jsou i kameny různých tvarů a velikostí, působivé kamenné lampy kasuga a studánka tsukubaj. Společně s rostlinami navozují dojem suché kamenné horské zahrady. Celkový dojem umocňuje i klenutý dřevěný most přes Lukovský potok a řada dřevěných laviček.

Japonská zahrada Mu-Shin. Zoo Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Japonská zahrada Mu-Shin byla otevřena v roce 2014. A co vlastně znamená název Mu-Shin? Doslovný překlad je „bez myšlenky“ či „mimo mysl“. Pojďte na chvíli procházkou i posezením v japonské zahradě zapomenout na starosti všedních dnů, odpočinout si, načerpat sílu a přitom se kochat kulturou nám vzdálené země – Japonska.

Vyrazili jste na výlet na celý den? Máme pro vás ještě jeden tip, kam se podívat. V areálu se nachází pohádkově krásný Zámek Lešná, kde si můžete prohlédnout stylově zařízené pokoje a v tom nejkrásnějším, Sále předků, se navíc provdat či oženit.

Místo

Kraj: Zlínský
Okres: Zlín
Město: Zlín

Kontakt

ZOO a zámek Zlín-Lešná
Lukovská 112
763 14 Zlín 12
telefon: +420 577 577 101
e-mail: office@zoozlin.eu
www.zoozlin.eu

Japonská zahrada Mu-Shin. Zoo Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský