Město finančně podpoří tři brněnské školy

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili dotační program na podporu tří brněnských školských zařízení. Celkem město poskytne 100 milionů korun. Se stavebními pracemi se počítá v letech 2021-2024.

„Investice ve výši 100 656 500 korun zajistí dětem lepší podmínky ve školách a také vyšší komfort. Na základní škole Přemyslovo náměstí 1 vzniknou nové odborné učebny, v lokalitě Tuřany – Holásky bude vybudována další mateřská škola a na Waldorfské základní škole Plovdivská 8 proběhne rekonstrukce atria a přilehlých ploch,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Na základní škole Přemyslovo náměstí vzniknou čtyři nové učebny pro výuku cizích jazyků a přírodních věd, chybět nebudou ani kabinety a sociální zázemí. Nyní je hotová projektová dokumentace, Slatina zajistí výběr zhotovitele. Poté se podá žádost o dotaci a s rekonstrukcí by se mohlo začít ještě letos. Předpokládané celkové náklady jsou ve výši 50 milionů korun, dotace by mohla pokrýt 33,6 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož v Holáskách vznikly nové byty, je nutné postavit dvoutřídní mateřskou školu, ke které bude patřit i velká zahrada. Realizace je plánovaná v letech 2022-2024. Náklady se vyšplhají na 33 milionů korun, dotace bude 20 milionů. Na Waldorfské základní a mateřské škole je nutné upravit atrium, které by poskytlo venkovní výuku i volnočasové aktivity školy. Škola již z vlastních zdrojů zabezpečila bourací a přípravné práce, město získalo dotaci, a tak se se stavebními pracemi může začít v nejbližších měsících. Vznikne zde i malé jeviště a vodní prvek. Náklady jsou 17 milionů korun, dotace pak 13 milionů.