Občané, sběrný dvůr bude mít novou adresu

Ilustrační foto: K. Bílková

HRADEC KRÁLOVÉ – Jeden ze sběrných dvorů se stěhuje, vedení slibuje občanům větší komfort a bezpečnost při vykládání odpadů. Důvodem přemístění jsou stavební práce v přilehlé oblasti.

Hradecké služby provozují v královéhradecké metropoli čtyři sběrné dvory, jeden z nich bude od května letošního roku fungovat v novém areálu. Jde o sběrný dvůr v Kuklenách, který se přestěhuje o pouhé dva kilometry dál do místa zvaného „Temešvár“. Důvodem jsou plánované práce na rozšíření železniční trati. Otevírací doba nového sběrného dvora bude stejná, na jakou jsou občané zvyklí. „Poloha areálu přispěje k omezení činnosti osob, které si navykly obtěžovat občany již před příjezdem do sběrného dvoru, přičemž od nich vyžadují vydání odpadů, které lze zpeněžit, tedy zejména železa, elektrospotřebičů a podobně. Chceme požádat občany, aby těmto osobám žádné odpady nepředávali. Na zajištění pořádku a bezpečnosti občanů při návštěvě sběrných dvorů bychom rádi spolupracovali s městskou policií,“ dodává ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mapa: Oficiální www města Hradec Králové