OBRAZEM: Pravobřežní komunikace z Prštného do Podbaby už má jasnou podobu

Foto: město Zlín

ZLÍN – Zlín už má studii proveditelnosti pro vedení pravobřežní komunikace v I. etapě, která propojí místní část Prštné s Podbabou na Jižních Svazích. Počítá se v ní i se smíšenou stezkou pro pěší a cyklisty. Informoval o tom mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Nová komunikace nahradí tu stávající a povede kolem areálu Rybníky po ulicích Nábřeží, Přímá a částmi ulic Gahurova a Mladcovská. „Původní záměr vedení komunikace přes areál Rybníky se ukázal jako velmi komplikovaný a drahý skrz soukromé vlastnictví pozemků. Navržená trasa byla proto upravena a povede tak podél celého rybnického areálu,“ vysvětlil Melzer. Namísto plánované okružní křižovatky tu vznikne křižovatka světelná, tak aby byla koordinovaně řízena s novou mimoúrovňovou křižovatkou na silnici I/49 třídy Tomáše Bati.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na ulice Šedesátá z areálu Svitu vyroste most přes Dřevnici na ulici Nábřeží. Druhý bude postaven za hypermarketem Albert. Napojení v těchto místech naváže na chystanou Prštenskou příčku, která spojí třídu Tomáše Bati s ulicemi L. Váchy a Nábřeží. Tato stavba souvisí s projektem Modernizace a elektrizace železniční tratě Otrokovice-Zlín-Vizovice.

Po celé délce pravobřežní komunikace povedou chodníky a vybuduje se smíšená stezka pro pěší a cyklisty včetně přechodů pro chodce. Součástí budou i nové lávky pro cyklisty a chodce a zastávky MHD.

Po vyhotovené studii proveditelnosti může radnice dál pokračovat v projektové přípravě. „V letošním roce zadáme zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Výstavbu pravobřežní komunikace I. etapy Prštné – Podbaba bychom chtěli zahájit v roce 2024. Přesné datum bude záviset na vydání stavebního povolení a na plánu výstavby elektrizace trati Otrokovice – Zlín,“ sdělil záměr radní Michal Čížek. Předpokládaná cena stavby je 350 milionů korun.

Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín
Foto: město Zlín