Oprava skateparku se blíží ke konci, kdy se bude hlasovat o letošních Ko-projektech?

Ve skateparku se mnohdy jezdí nejen na skateboardech. Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Znovuotevření místního skateparku se nezadržitelně blíží. Ko-projekt, který vyhrál minulým rokem se blíží do finále. Prozradíme také, od kdy můžete navrhovat letošní projekty!

Rekonstrukce a opětovné otevření místního skateparku zvítězilo v roce 2020 v konkurenci dalších patnácti nápadů obyvatel města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Skatepark byl kvůli špatnému technickému stavu uzavřen přesně před rokem. Místní komunita skejťáků a bikerů jej chtěla opravit svépomocí, což však nebylo možné z důvodu potřebné certifikace, proto zvolili cestu Ko-projektu. A dobře udělali, neboť již za pár dní by mohl obnovený skatepark přivítat první jezdce,” upřesňuje k dokončovanému projektu tisková mluvčí města Lucie Macháčková.

Ko-projekty jsou projekty, které jsou odhlasovány a navrženy samotnými občany města Kopřivnice. Jedná se o projekty, které zvelebí město či život v něm. I letos je možno z rozpočtu města získat až půl milionu korun. Nápady na projekty v roce 2021 můžete začít podávat již na začátku května.

„Máte-li nějaký zajímavý nápad na společensky prospěšný projekt, který by zvýšil kvalitu života nebo vylepšil veřejný prostor v našem městě, můžete se pokusit získat na něj až 500 tisíc korun z participativního rozpočtu. Návrhy budeme sbírat od 3. května do konce června. Po kontrole formální a obsahové správnosti rozhodne Komise Zdravého města o tom, které z projektů postoupí do celoměstského hlasování, a pak už bude stačit jen přesvědčit o jejich pozitivech co nejvíce ostatních Kopřivničanů. Na podzim totiž proběhne hlasování, v němž lidé rozhodnou o tom, který z návrhů bude město realizovat,“ dodává k procesu koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

Kopřivničtí zavedli participativní rozpočet v roce 2019, v prvním ročníku zvítězilo vybudování nového dětského hřiště na sídlišti Korej.