Poznáte muže na fotografii? Pomozte policii objasnit krádež v obchodním domě

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Jihlavští policisté prověřují případ krádeže, kdy přišel nakupující muž o svou peněženku, a potřebují zjistit totožnost neznámého muže na fotografii. Pokud jej poznáváte, ozvěte se policistům na lince 158.

Ke krádeži, o níž dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová, došlo v pondělí 22. února před pátou hodinou odpoledne v obchodním domě na ulici Romana Havelky v Jihlavě. Muž si při nakupování nevšiml, že mu z kapsy vypadla peněženka. U pokladny ji při placení začal hledat, ale bez úspěchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ztracenou peněženku našel mezitím jiný zákazník a rozhodl se ji využít ve svůj prospěch. „Kromě finanční hotovosti byla v peněžence uložena také platební karta a doklady. Následně bylo zjištěno, že se pachatel neúspěšně pokusil o registraci platební karty k platbám prostřednictvím internetu,“ uvedla Jana Kroutilová.

Policisté vyhodnotili záznamy z kamer. Přišli na to, že se v obchodním domě v uvedenou dobu pohyboval muž, jehož totožnost by potřebovali zjistit. „Muž měl na sobě oblečenou bundu modré barvy a tmavé kalhoty, obuté měl černé sportovní boty s bílými pruhy,“ dodala Jana Kroutilová.

Neznámý pachatel je podezřelý z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté uvítají jakékoli informace směřující k objasnění případu. Pokud muže na fotografii poznáte nebo víte o tom, kde se nyní nachází, přihlaste se na tísňové lince 158.