Procvičte si znalosti objemových jednotek před začátkem výstavy!

JINDŘICHŮV HRADEC – Připravovaná výstava Muzea Jindřichohradecka Rok v kuchyni Magdalény Dobromily aneb co pradědečkům chutnalo vás zavede k receptům, které bez znalosti tehdejších objemových jednotek neuvaříte. Víte, co je máz, tucet, nebo korbelík?

Každý týden najdete na stránkách muzea recept na zajímavý pokrm z kuchyně našich předků a unikátní předmět, který se v dávných dobách k vaření či přípravě pokrmů používal. Poznáte ho? A zkusíte podle receptu paní Magdalény něco uvařit? K tomu si ovšem musíte prosvištět převody tehdejších objemových jednotek a jednotek hmotnosti na dnes používané jednotky. Odhadnete kolik kilogramů, gramů, litrů či mililitrů je jeden žejdlík, lot, libra a další méně známé jednotky? Zkuste si to v interaktivním kvízu, kde budete tvořit páry tím, že propojíte správné jednotky.

Trefili jste se? Pustíte se do pečení? Připravte se včas na výstavu Muzea Jindřichohradecka Rok v kuchyni Magdalény Dobromily aneb co pradědečkům chutnalo. Ve výstavní síni jezuitského kláštera na Balbínově náměstí v Jindřichově Hradci ji budete moci navštívit až do konce června.