Rito s otazníkem, kde to vlastně bydlím?

ilustrační

PROSTĚJOVSKO – Úterní dopoledne si bude dlouho pamatovat řidič taxíku, který naložil zjevně opilého zákazníka. Problém nastal nejen v lokalizaci cíle cesty, ale i při vystupování.

Netradiční jízda začala krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Problém se zákazníkem řidiči nastal už při určování adresy cíle, protože muž byl tak opilý, že si nemohl vzpomenout na název ulice, ve které bydlí. Když se taxikáři s pomocí útržkovitých pokynů nakonec podařilo dojet do cíle, klient po zaplacení odmítl vystoupit. Za rito sice zaplatil, ale k odchodu se neměl ani pod pohrůžkou, že řidič zavolá policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na opilého muže prosby ani hrozby neplatily, a tak se policisté na místo museli skutečně dostavit. Až na výzvu orgánů muž z vozidla vystoupil a prokázal svou totožnost. „Byl tak silně opilý, že se mu nepodařilo dokončit dechovou zkoušku ani na několik pokusů, z jeho slov jsme vyrozuměli, že cestuje domů ze zaměstnání. Další komunikace však z důvodu jeho stavu možná nebyla, a tak policisté dohlédli na jeho řádný odchod domů,“ popsal událost tiskový mluvčí František Kořínek.

Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Za uvedený přestupek může být uložena pokuta až do výše 20 tisíc korun.