Testy v prostějovských školách zachytily pouze dvě pozitivity

ilustrační

PROSTĚJOV –  V Přerově mají jasno, v Prostějově tápou. Informace o antigenním testování ve školách pojala dvě sousední města po svém. V Přerově vědí, kolik dětí do školních lavic skutečně nastoupilo. V Prostějově tyto informace nemají.

V Přerově prošlo testem 904 dětí, 108 školou povinných zůstalo doma. „Byl jsem přítomen u testování dětí a ověřil jsem si, že většina z nich to bezproblémově zvládla. 221 dětem asistovali u výtěru z nosu rodiče, kteří jim byli především psychickou podporou,“ řekl přerovský náměstek primátora Petr Kouba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Prostějově obdobnou informaci na odboru školství nezískáte. „Informaci o počtech provedených testů, o počtech dětí, které z jakéhokoli důvodu nenastoupily do školy, ani o počtu pozitivních testů odbor školství, kultury a sportu na zřizovaných školách nezjišťoval a tudíž těmito informacemi momentálně nedisponuje,“ sdělil vedoucí odboru Petr Ivánek.

Přestože oficiální výsledky neexistují, o něco jasněji má náměstek primátora Jan Krchňavý. Ten na zastupitelstvu města prozradil, že antigenní testování ve školách doposud odhalilo jen dvě pozitivní děti z mateřinek. „Chtěl bych tímto poděkovat všem pedagogům za to, jak celou situaci zvládají,“ dodal.

Aktuálně je v Prostějově covid pozitivních 304 lidí, za poslední týden přibylo 82 nových nemocných. V Přerově je aktuálně nemocných 216 osob, s týdenním přírůstkem 83 pozitivních.