VIDEO: Velké pátrání v řece Svratce: ZtracenéhoTomáše nenašli

foto: Městská policie Brno

BRNO – Policisté, hasiči, brněnští strážníci i pracovníci Povodí Moravy s dobrovolníky nadále pátrají po patnáctiletém chlapci. Podvodní technikou monitorují řeku Svratku, prověřují i informace získané od občanů.

Při středečním pátrání policisté při společné akci s hasiči a strážníky městské policie využívali snížení hladiny řeky Svratky o jeden metr. Znovu prohledali vedle dna i především břehy řeky. Postupně propátrali úsek od splavu v Komíně až Anthropos. Ze vzduchu měli také podporu kolegů z letecké služby. „Chlapce se nepodařilo vypátrat,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Za Městskou policii Brno se dnes do pátrání po pohřešovaném chlapci zapojili dva útvary z Městské policie Brno. Strážníci z poříční jednotky v takzvaných suchých oblecích procházeli přímo korytem řeky její vyčleněné úseky a prohledávali je doslova krok po kroku. Souběžně je na obou březích po směru toku doprovázeli strážníci z pořádkové jednotky městské policie, kteří se zaměřovali na porost podél řeky. „Ve vodě jsou strážníci přibližně od 9.45 hodin, v pátrání stále pokračují. Momentálně se pohybují v blízkosti Anthroposu,“ uvedl ve středu po poledni mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

foto: HZS JMK