Video: V Křoví na Žďársku došlo k loupežnému přepadení. Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Tento muž je podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. Foto: policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – V prodejně U Ráčků v Křoví byla včera ráno přepadena prodavačka. Policisté mají fotografii a video, kde je zachycen muž podezřelý z tohoto činu. Pokud jej poznáváte, kontaktujte policejní linku 158.

Do prodejny potravin přišel včera po sedmé hodině ráno neznámý muž. Chvíli se rozhlížel a pak si koupil pečivo, které u pokladny zaplatil. Najednou se však v jeho ruce objevil paralyzér a muž požádal prodavačku o vydání peněz s tím, že jinak na ni zaútočí. „Žena v obavě o svůj život otevřela pokladnu a muž z ní sebral papírové bankovky a kovové mince v řádu několika tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zloděj po činu okamžitě zmizel. Prodavačka si ale ještě stačila všimnout, že od prodejny odjel na kole, které měl opřené před vchodem, pravděpodobně směrem k nedalekému lomu. Vyděšená žena okamžitě zavolala policii.

Do pátrání po neznámém muži se zapojily nejen policejní hlídky, ale i vrtulník. Najít se jim ho však nepodařilo. Jediným vodítkem jsou v tuto chvíli kamerové záznamy doplněné o výpověď prodavačky, díky čemuž policisté ví, jak muž vypadal.

Policie má popis podezřelého

Jde o muže vypadajícího na 30–35 let, který mluvil česky bez jakéhokoliv přízvuku. „Na sobě měl oblečenou mikinu červené barvy, která měla na rukávech, bocích a kolem krku kombinaci s tmavě šedou barvou, měl tmavě šedivé nebo tmavě modré kalhoty a na hlavě bílou čepici. Na očích měl dioptrické brýle a na obličeji nasazenou roušku. Na levé ruce mezi palcem a ukazováčkem by mohl mít drobnější tetování,“ informovala Dana Čírtková.

Kriminalisté se obracejí na případné svědky, kteří si včera ráno všimli muže, který jel po obci Křoví na kole, případně vedl jízdní kolo směrem k prodejně nebo od prodejny potravin, aby kontaktovali linku tísňového volání 158. Výzva dále směřuje ke všem, kteří muže na záznamu  poznají nebo ví, kde se může pohybovat, aby o tom policii informovali.