Zažijte blízkost exotických zvířat v zoologické zahradě Tábor

Tygr
Tygr v ZOO Tábor. Foto: Jitka Erbenová

Zoologická zahrada v Táboře je svojí rozlohou největší v jihočeském kraji. To pocítíte v celém jejím areálu, mezitím co se budete procházet mezi rozlehlými výběhy se zvířaty, které i tak můžete nejen vidět zblízka, ale jejich blízkost přímo zažít.

Tato ZOO byla založena v roce 2015 a jde o jednu z nejmladších zahrad v České republice. Rozloha zoologické zahrady činí téměř 10 hektarů. Areál se nachází v obci Větrovy na jihovýchodním okraji města Tábor. Zaměřuje se na ochranu ohrožených druhů zvířat u nás i ve světě a snaží se o návrat zubra do české přírody.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

V současné době si v zoologické zahradě můžete prohlédnout více než 300 zvířat, přičemž více než třetina z nich patří k ohroženým druhům. Nejde však jen o pouhý sběr jednotlivých zvířat, ale především o posilování a rozšiřování vědomostí návštěvníků, kteří mají zájem se dozvědět a přiučit něčemu novému.

Vlci
Vlci v ZOO Tábor. Foto: Jitka Erbenová

Zoologická zahrada disponuje několika druhy zvířat, které dle mezinárodní úmluvy Cites patří mezi ohrožené.  Z těchto ohrožených zvířat můžete během vaší návštěvy spatřit například. tygra usurijského, medvěda baribala, vlka arktického, kakadu moluckého nebo také výra velkého. V zahradě se také daří odchovávat mláďata, mezi něž patří štěňata vlka arktického. V roce 2018 se narodila mláďata sovice sněžní a emu hnědého.

Tato ZOO je skvělým tipem na výlet nejen díky jejich nabídce komentovaného krmení zvířat, ale také díky pravidelným tematickým programům pro rodiny s dětmi. Nabízí vzdělávací programy, teambuildingové akce pro firmy i letní večerní prohlídky. Pořádá i největší dobročinnou akci v regionu pro rodiny s postiženými dětmi s názvem „Noc snů“.

Zájemci mají také možnost na chod zoologické zahrady přispívat nebo se stát adoptivním rodičem některých zvířat. Pokud máte zájem stát se sponzorem nebo adoptivním rodičem zvířete, veškeré informace naleznete ZDE. https://www.zootabor.eu/adopce-a-sponzorstvi/

Restaurace a penzion
Restaurace a penzion v ZOO Tábor. Foto: Jitka Erbenová

Kudy do ZOO?

Autem se do zahrady dostanete za pouhou hodinku z Prahy. Stačí najet na dálnici D1, sjet na exitu 21 a pak jet stále rovně až ke sjezdu Tábor, kde stačí řídit se podle cedulí zoologické zahrady.

Autobusem se dopravíte z Tábora městskou hromadnou dopravou, linkou č. 30 ve směru Větrovy.

Pro milovníky vlaků není výlet do ZOO Tábor taky žádný problém. Stačí dojet do zastávky Horky u Tábora a poté se vydat pěšky. Cesta vám zabere přibližně 15 minut a půjdete příjemnou cestou v přírodě.

Vstupné:

Dospělí: 110 Kč
Děti od 3 do 15 let: 60 Kč
Děti do 3 let: Zdarma
Studenti do 26 let: 80 Kč
Senioři nad 70 let: 80 Kč
Rodinné vstupné: 280 Kč
Matka s dítětem do 3 let: 80 Kč
ZTP, TP 80 Kč
ZTP/P, vozíčkáři: Zdarma
Psi:  Zdarma

 

Místo:

Kraj: Jihočeský
Okres: Tábor
Město: Tábor

Kontakt:

Zoologická zahrada Tábor

Tábor – Větrovy 10
390 02 Tábor 2

Tel: +420 233 372 021
E-mail: zoo@zootabor.cz
Web: https://www.zootabor.eu/

 

Papoušek ara
U vchodu do ZOO vás přivítá tento překrásný papoušek Ara. Foto: Jitka Erbenová