Zcela jiná síla nahradila nefungující výtah na Černém Mostě

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Dům na sídlišti Černý Most a v něm nefungující výtah. Paní na invalidním vozíku se chce dostat do šestého patra. Na blízku je pouze ochotný soused, ale jeho síly rozhodně nestačí.

Život na sídlišti má různé výhody i nevýhody. Někdy se stane, že výtah prostě nejezdí a tak je třeba se dostat do vyšších pater po schodech. Problém nastává ve chvíli, kdy se do výšin musí dostat osoba na invalidním vozíku. Tato situace nastala včera na sídlišti Černý Most, v Hlaďově ulici.

Na linku 156 se obrátil muž s tím, že by rád pomohl sousedce,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Sousedka je upoutána na invalidní vozík a muž sám nedokázal ženě pomoci. Naštěstí si věděl rady a netahal sousedku do schodů, nemuselo by to dopadnout šťastně a bez zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po chvíli se na udané adrese objevila hlídka strážníků. Ti si s paní hravě poradili a do šestého patra ji vynesli. Jak je vidět, městská policie neřeší pouze pokuty, ale dokáže i rychle a efektivně pomáhat. A mluvčí také na závěr doplnila: „Ano, děláme si na tom PR a stydět se za tyto příběhy rozhodně nemusíme.“