Zlínská zoo a skupina LEON poděkují on-line koncertem

Foto: Skupina LEON

ZLÍN – Zlínská zoo uspořádá společně s rockovou skupinou Leon online koncert. Jde o poděkování za neuvěřitelnou vlnu podpory, kterou návštěvníci zoo projevili. Sledovat ho můžete ve čtvrtek od 18.00 na facebooku Zoo Zlín a skupiny Leon.

Zahrada má za sebou bezesporu jedno z nejsložitějších období za 73 let existence. Po měsících uzavření jí začaly docházet finance a hrozilo, že prostředky na provoz vystačí už jen do konce dubna. „Po zveřejnění informací o naší kritické situaci se stalo něco neuvěřitelného. Zvedla se obrovská vlna podpory z celé České republiky, finanční pomoc začala lámat všechny rekordy,“ řekl ředitel zoo Roman Horský.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vybraná částka je skutečně závratná. „Věřili jsme, že nám veřejnost pomůže, naše představy se však pohybovaly tak kolem dvou milionů korun. Že nám lidé od 1. března do 20. dubna pošlou 20 milionů korun, to jsme opravdu nečekali. Je to pro nás to nejkrásnější ocenění naší práce, jaké jsme si mohli přát. Děkujeme za všechny dary, děkujeme za současnou i budoucí návštěvu zlínské zoo,“ vzkázal ředitel Horský.

Radost ze společného koncertu sdílí také skupina Leon a Petr Tureček, hlavní organizátor celé akce. „Je skvělé, že je mezi námi taková spousta lidí, kteří mají zlínskou zoo rádi a rozhodli se jí pomoc. Doufáme, že společně vytvořený koncert udělá lidem radost. Vznikl naprosto spontánně, sami uvidíte, co všechno se při živém natáčení koncertu na první dobrou může stát,“ lákají na připravovaný koncert hudebníci se svým manažerem.

Lidé i nadále mohou zlínské zoo pomoci prostřednictvím sponzorování zvířat, v rámci projektu Mám zvíře na víkend nebo zasláním příspěvku na sbírkové konto Zoo Zlín. Podrobné informace zájemci najdou na webu zoo, odkaz Jak mohu pomoct zoo.

Foto: Skupina LEON