Celníci polapili řidiče, který převážel kradené zboží za jeden a půl milionu

Kradené motorky

OLOMOUCKO – Kradené motorky, kola a stavební nářadí s nejasným původem v hodnotě 1,5 milionu korun objevili při běžné kontrole celníci v dodávce na dálnici z Olomouce do Mohelnice. Dodávku si již předem vytipovali.

Hlídka celníků Celního úřadu pro Olomoucký kraj prováděla v sobotu 17. dubna běžné kontroly na dálnici D 35 ve směru z Olomouce do Mohelnice. „Ke kontrole byla prostřednictvím kontrolního systému zpracovávajícího informace z mýtných bran vytipována bílá dodávka tovární značky IVECO,“ píše se na webu Celní správy České republiky. Auto řídil osmadvacetiletý Polák. Po předložení dokladů se celníci zeptali, jestli nepřeváží zboží v rozporu s celními předpisy. Celníci dostali negativní odpověď a následně zkontrolovali nákladový prostor. Uvnitř našli čtyři motorky, tři jízdní kola a velké množství stavebního nářadí, bez jakéhokoliv dokladu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Celníci prověřili registrační značky motorek a zjistili, že motorky jsou evidovány v databázi mezinárodního pátrání odcizených vozidel v Rakousku. Případ předali na místě policii.

Dodávka, která převážela kradené zboží
Kradená motorka
Kradené nářadí
Kradená kola