Chystá se oprava silnice z Valašských Klobouk do Vlachovic. Řidiče čeká uzavírka

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Rozsáhlé opravy téměř pětikilometrového úseku odstartují začátkem května na silnici II/494 mezi Valašskými Klobouky a Vlachovicemi. Rekonstrukce bude probíhat po jednotlivých úsecích až do roku 2022. Řidiči se tu až do prosince musí připravit na komplikace v dopravě.

Opravovat se bude úsek silnice II/494 od křižovatky se silnicí III/4942 ve Valašských Kloboukách po začátek Vlachovic. Silničáři tu plánují provést obnovu asfaltových vrstev s provedením lokálních vysprávek odfrézovaného povrchu a sanací vozovky. Šířka se sjednotí na 6,5 metru v extravilánu a 7 metrů v průjezdních úsecích.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V rámci stavby se opraví také dva mosty, a to most ev. č. 494-001 v obci Křekov a most ev. č. 494-002 před Vlachovicemi. Vybudují se rovněž dvě železobetonové opěrné zdi k zajištění svahu tělesa silnice, odvodní se silnice a upraví příkopy, obnoví propustky pod silnicí a upraví se připojení sjezdů místních a účelových komunikací v celé délce úseku.

Stavba je rozdělena do šesti úseků. Letos se bude pracovat od 10. května do 30. listopadu, kdy řidiče čeká střídaný provoz jedním pruhem řízený semafory. Vozidla nad 3,5 tuny tudy neprojedou. Objízdná trasa pro ně vede přes Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří a Slavičín.

Zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS. Náklady přesáhnou 124 milionů korun.

Foto: ŘSZK