Covid ustupuje! Domažlická nemocnice opět přijímá všechny pacienty

Zdroj: Domažlická nemocnice

DOMAŽLICKO – Covid je na ústupu. Přesně po dvou měsících od zahájení přeměny na nemocnici specializující se na covidovou péči Domažlická nemocnice tuto misi ukončuje. Ode dneška funguje opět v původním režimu.

To znamená, že zase přijímá a hospitalizuje všechny necovidové pacienty z Domažlicka na všechna oddělení, nově včetně interny, chirurgie a lůžek následné a dlouhodobé péče. Omezuje rovněž příjem covidových pacientů z jiných spádových oblastí, resp. okresů, pro které dosud byla hlavní cílovou nemocnicí. Během čtvrté vlny jich v lůžkové péči léčila téměř čtyři stovky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice v Domažlicích zahájila transformaci na covidovou nemocnici přesně 20. února. Postupně v nemocnici vytvořila až 127 lůžek pro covidové pacienty včetně 30 intenzivních. Kvůli tomu dočasně pozastavila s výjimkou rodiček a neodkladných stavů příjem všech necovidových pacientů. Ti směřovali do okolních nemocnic. Naopak covidové pacienty přijímala Domažlická nemocnice nejen ze svého okresu, ale také z jižního Plzeňska, Tachovska a Klatovska.

Nyní v nemocnici zůstává pro covidové pacienty jedna lůžková stanice a ARO intenzivní lůžka. „Všechny ostatní stanice jsme již upravili zpět do původního režimu,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že každá lůžková stanice nebo ta část nemocnice, která přestala sloužit covidové péči, prošla důkladnou dekontaminací. „Ošetřili jsme desinfekcí všechny povrchy od podlah, po nábytek až třeba po ovladače televizorů a každý pokoj i stanice se jako celek také ošetřily mlžnou dezinfekcí. Věříme, že důvěra v kvalitu léčby a bezpečnost péče bude minimálně taková jako před pandemií,“ doplňuje ředitel.