Hledají se svědci i řidič, který v Opavě na přechodu vrazil do ženy

Foto: PČR - Kužel na fotografii označuje místo, kde došlo ke střetu chodkyně a vozidla

OPAVSKO – Policie dnes zveřejnila naléhavou výzvu týkající se nárazu osobního vozidla do chodkyně v Opavě. Místem nehody je přechod pro chodce na čtyřproudové ulici Zámecký okruh. K nehodě došlo v úterý 20. dubna v 15:15 hodin. Policie hledá svědky nehody včetně dotyčného řidiče a dalších šoférů, kteří mají v autě kamery.

V úterý 20 dubna v 15:15 hodin odpoledne přecházela žena vozovku na přechodu pro chodce na ulici Zámecký okruh. “Zatímco jedno auto ze směru od ulice Těšínské jí dalo přednost a ona přešla bezpečně část vozovky, náhle se ze stejného směru ve vedlejším jízdním pruhu vyřítil vůz, patrně černé barvy, a do ženy bez dání přednosti na přechodu narazil,” popisuje okolnosti nehody policistka Zlatuše Viačková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dotyčná žena na místě nehody v šoku konstatovala, že ji nic nebolí, řidič auta z místa nehody odjel bez zjištění totožnosti. Ale o pár hodin již musela žena vyhledat lékařské ošetření. Případ si přebrala k řešení policie a a po totožnosti řidiče teď pátrá.

“Žádáme řidiče předmětného vozidla tmavé, či černé barvy, aby neprodleně kontaktoval Dopravní inspektorát v Opavě na telefonu 974 737 576, nebo 974 737 581. K dispozici je i bezplatná linka 158,” řekla dále policejní mluvčí Viačková.

Stejně tak mohou informace policii na výše uvedených číslech podat i občané, kteří kolizi viděli, nebo by mohli poskytnout záběry z palubních kamer z vozidel.