Jste z Nového Jičína a darujete krev? Město Vás podpoří při darování krve

Krev se potřebuje například při operacích. Ilustrační foto: Procházka.

NOVÝ JIČÍN – Zdravé město Nový Jičín se zapojilo do podpory dárcovství krve, ve spolupráci s novojičínskou nemocnicí chce motivovat občany, aby přišli darovat krev také.

Všichni, kteří přijdou darovat krev během května, obdrží zajímavý dárek. Prvodárci si přijdou na plátěnou tašku s potiskem.

„V současné době se potýkáme s úbytkem dárců krve, populace stárne a situaci komplikuje také Covid-19.  Krve je tak bohužel méně, než je potřeba. Protože však věříme ve spolupráci s místní komunitou a podporujeme zdraví a zdravý životní styl, navázali jsme spolupráci se Zdravým městem Nový Jičín,” dodal Martin Janík z nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Drobný dárek čeká také na všechny, kteří se do nemocnice na transfuzní oddělení dostaví v triku cyklistické kampaně.

„Abychom pomohli dobré věci, oslovili jsme i účastníky kampaně Do práce na kole. Na ty, kteří se na transfúzní oddělení dostaví v triku cyklistické kampaně, čeká sladkost,“ dodává koordinátorka Zdravého města Lucie Hrdličková.

Darovat krev může kdokoliv, kdo je zdravý, má od 18 do 65 let věku a váží vice než 50 kilogramů.