Most ve Vimperku a v Záříčí půjde k zemi. Jihočeský kraj nechá postavit nové

Krajský úřad Jihočeského kraje (zdroj kraj-jihocesky.cz)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeský kraj nechá postavit nové mosty přes řeku Volyňku ve Vimperku a přes Slupský potok v Záříčí u Mladé Vožice. Ty staré jsou ve špatném stavu. Do výstavby kraj investuje necelých padesát milionů korun. Práce by měly začít v květnu. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Důvodem výstavby obou nových mostních konstrukcí je podle Kráka špatný technický stav těch stávajících, které budou odstraněny. „Likvidace starého mostu a stavba nového přes Volyňku si vyžádá náklady 31 milionů korun. Součástí projektu je i úprava koryta Volyňky v délce 58 metrů a vybudování provizorní lávky zhruba 25 metrů po proudu řeky,“ nastínil náměstek hejtmana pro dopravu. Likvidace starého a vybudování nového mostu přes Slupský potok v Záříčí bude stát 17,6 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Práce na novém přemostění přes Volyňku i Slupský potok by pak měly začít v květnu a s jejich dokončením se počítá začátkem listopadu letošního roku. „Zhotovitelem první krajské zakázky je na základě výběrového řízení společnost STRABAG a druhé společnost Starmosty,“ uzavřel Krák.