Nachystáno. Velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně se otevírá v pondělí

Foto: KNTB

ZLÍN – Přípravy na otevření velkokapacitního očkovacího centra v PSG aréně vrcholí. Zdravotníci se tam v pondělí 26. dubna přesunou ze zlínské nemocnice. Místo by mělo fungovat minimálně do letních prázdnin.

Už jen posledních pár dní budou moct zájemci dostat vakcínu proti onemocnění covid-19 v prostorách Baťovy nemocnice. Již registrovaní lidé byli na změnu upozorněni v sms zprávě. „Celkem jsme toto oznámení odeslali třem tisícům sedmi stům registrovaných zájemců o očkování,“ upřesnil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 za zlínskou nemocnici na starosti.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od konce minulého týdne se v aréně instaluje potřebné vybavení včetně šesti očkovacích boxů a stejný počet stanovišť pro registraci či lékařskou službu. Vyhrazená jsou také místa pro vyplňování dotazníků či výdej certifikátů, čas před a po očkování mohou lidé strávit vsedě v prostorných čekárnách.

Zpočátku budou zdravotníci očkovat asi 600 lidí denně, postupně by se ale mohli dostat až na dvojnásobek. Centrum bude v provozu 7 dní v týdnu 12 hodin denně.

PSG aréna se nachází ve Zlíně na adrese Březnická 5513, umístěná je hned nad Zimním stadionem Luďka Čajky u silničního tahu na Uherské Hradiště. Lidé, kteří k očkování přijedou automobilem, jej budou moci zanechat na parkovišti na ulici Mostní, kde bude pro tyto účely vyhrazeno 50 míst. Pěšky se odtud dostanou do PSG arény do 10 minut. Zaparkovat bude možné také na 15 stáních u ZS Luďka Čajky, ke kterým je příjezd po ulici U zimního stadionu. Z tohoto parkoviště se lidé dostanou chůzí do očkovacího centra do tří minut. Pro potřeby očkovacího centra bude vyhrazeno i parkoviště přímo u PSG arény, prioritně je však určeno pro vozy zdravotně handicapovaných občanů a vozy Integrovaného záchranného systému ČR. „Všechny jmenované možnosti parkování budou pro návštěvníky očkovacího centra zdarma,“ doplnil Michal Pisár.

Foto: KNTB
Foto: KNTB
Foto: KNTB