O víkendu proběhne jarní sbírka potravin. Darujte potraviny nebo drogerii

KRAJ VYSOČINA – Už jen necelé dva dny zbývají do další potravinové sbírky. Přispějte i vy darem trvanlivých potravin nebo drogistického zboží. Pomůžete tím jak rodinám s dětmi, tak i seniorům nebo lidem se zdravotním postižením.

V pořadí již 8. ročník sbírky potravin se uskuteční tuto sobotu 24. dubna. Zapojit se může každý obyvatel Vysočiny, kterému není lhostejné plýtvání potravinami a zároveň chce pomoci svým spoluobčanům. Sbírka bude probíhat v obchodních řetězcích Albert (Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou), Billa (Jihlava, Ledeč nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Světlá nad Sázavou, Humpolec), Kaufland (Pelhřimov, Velké Meziříčí, Humpolec), Lidl (Humpolec, Jihlava, Žďár nad Sázavou) a Tesco (Chotěboř, Jihlava, Telč).

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Během podzimní listopadové sbírky se na Vysočině shromáždilo celkem 16 446,3 tun potravin, které našly své uplatnění u osob v sociální nouzi a neskončily v popelnicích nebo na skládkách komunálního odpadu,“ sdělil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Lukáš Vlček, který stejně jako 42 procent Čechů považuje plýtvání potravinami za velký problém.

Lidí v nouzi v době pandemie bohužel přibývá. „V letošním roce přerozdělila Potravinová banka Vysočina v Ledči nad Sázavou už více než 52 tun potravin a drogerie za přibližně 550 000 korun. Darujte, prosím, trvanlivé potraviny nebo základní drogerii, případně se zapojte do akce jako dobrovolník,“ připojuje se k výzvě radní Kraje Vysočina Jan Tourek.

Zapojit se mohou zemědělci i prodejci potravin

Organizátoři uvítají, pokud se do potravinové sbírky aktivně zapojí také místní zemědělci, výrobci, producenti nebo prodejci potravin. Pokud by někdo neměl možnost se sobotní potravinové sbírky zúčastnit a chtěl by pomoci, je možné přímo oslovit zástupce Potravinové banky Vysočina nebo jejich partnery, kteří každý týden sváží zboží z obchodních řetězců a od jednotlivých dárců.

U zboží darovaného potravinové bance lze navíc uplatnit určitou úlevu. Jedná se o případy, kdy u zboží končí datum spotřeby nebo trvanlivosti, případně o zboží jinak nevyhovující pro běžný prodej (například s poškozeným obalem), přesto však stále upotřebitelné.