Opava láká k návštěvě pouliční výstavou s tématem loutkového divadla

Foto: SZM - Pouliční výstava "70 let loutkového divadla v Opavě"

OPAVA – Aktuálně probíhající výstavu u příležitosti 70 let Loutkového divadla v Opavě můžete vidět na zdejším Horním náměstí během celého dubna a května. Výstava vám jistě dokáže zpestřit výlet a procházku slezským klenotem mezi městy.

Na přípravě výstavy se podílela kurátorka teatrologického pracoviště Slezského zemského muzea, Sylva Pracná. “Výstava ve zkratce prezentuje historii opavského loutkového divadla, které svou činnost slavnostně zahájilo 8. dubna 1951 inscenací hry Františka Čecha s názvem Kašpárkův první krok do života,” řekla o výstavě kurátorka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Historická budova divadla na Husově ulici v těsné blízkosti viaduktu s rušnou Olomouckou ulicí se tak stala útočištěm pro činnost loutkářských a později i divadelních souborů, z nichž mnohé hrají a baví své diváky dodnes.

Výstavu mapující loutkoherectví v Opavě připravilo Loutkové divadlo při Středisku volného času v Opavě, ve spolupráci se Slezským zemským muzeem a Opavskou kulturní organizací. Instalace potrvá na Horním náměstí v Opavě až do 31. května 2021.