Otrokovice mají připravené očkovací centrum, čeká se na dodávku vakcín

Ilustrační foto

OTROKOVICE – V Otrokovické BESEDĚ je připraveno nové očkovací centrum. Sloužit má hlavně občanům města a okolí, kterých tu může být naočkováno až 300 denně. Otevře se, jakmile na místo dorazí dostatečné množství vakcín.

Otevřením centra chce radnice obyvatelům očkování zpřístupnit. Nebudou tak muset cestovat nebo čekat na praktické lékaře. „Otrokovická BESEDA se jevila logisticky nejvhodnější, neboť se nachází v centru města a navíc u zastávky MHD,“ říká místostarosta Ondřej Wilczynski, který se o zřízení místa zasadil.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Centrum je už zavedeno do centrálního systému Reservatic a je připraveno k otevření. „Jakmile bude mít společnost Livian, která bude provozovat očkovací centrum, informaci o přidělení dostatečného množství vakcín pro Otrokovice, dostane společnost přístup do tohoto rezervačního systému. V tu chvíli okamžitě otevře v rezervačním systému termíny pro veřejnost. Termín spuštění očkování na Otrokovické BESEDĚ se dá nyní těžko odhadnout. Věřím, že by registrace mohla být spuštěna v první polovině měsíce května,“ přeje si jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.