Podnapilý řidič ujížděl policejní hlídce. Navíc v ukradeném autě, a ani to ještě nebylo všechno

Škodovka nakonec uvízla v bahně. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Mladý muž, který se na počátku týdne pokoušel v Jihlavě vyhnout policejní kontrole, měl ke svému úprku hned několik důvodů. Po jejich zjištění jej policisté odvezli rovnou do cely a následně mu sdělili podezření ze tří trestných činů.

Hlídka policistů prováděla v pondělí 19. dubna kolem třetí hodiny ráno běžnou silniční kontrolu. Řidič Škody Octavia přijíždějící k ulici Kosovská na výzvu k zastavení nezareagoval a místo toho začal ujíždět směrem ke Kosovu. Policisté okamžitě vyrazili za ním. „Řidič s vozidlem následně vyjel mimo komunikaci, kde automobil uvízl na rozbahněné louce. Poté se muž ještě pokusil o útěk, úspěšný ale nebyl. Policisté ukrytého muže v krátké době nalezli a s pouty na rukou je následoval zpět,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechová zkouška řidiče ukázala 0,54 promile alkoholu, při opakování byla hodnota ještě vyšší. Vzápětí se taky ukázalo, že devětadvacetiletý muž z Třebíčska má od letošního března na jeden rok zákaz řízení. Výčet jeho prohřešků ale ještě nebyl konečný.

„Policisté zjistili, že řidič není majitelem vozidla, se kterým jel, a že automobil odcizil na území jiného kraje. Muž měl dále u sebe cizí doklady, jednalo se o občanské a řidičské průkazy, a také peněženku, která rovněž nebyla jeho,“ dodala Jana Kroutilová. Zadržený řidič tak vzápětí skončil v policejní cele.

Mladý muž je nyní podezřelý nejen z maření výkonu úředního rozhodnutí, ale vzhledem k neuposlechnutí výzvy policistů a jízdě v opilosti i ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku na úseku dopravy. Případ policisté dále šetří.