Policejní zátah včera neudělal radost 316 řidičům na severu Moravy

Foto: PČR

MORAVSKOSLEZKÝ KRAJ – Přinášíme vám výsledky včerejšího policejního Speed Maratonu který v Moravskoslezském kraji, pod taktovkou celoevropské bezpečnostní akce ve spolupráci s Policií České republiky, uspořádala již tradičně organizace Roadpol.

Speed Maraton se konal 21. dubna 2021 na všech silnicích v Moravskoslezském kraji. Akce byla primárně zaměřena na dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci, ale i mimo ni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během dopravně bezpečnostní akce s preventivním charakterem policisté kontrolovali celkem 578 vozidel, přičemž bylo zjištěno 316 dopravních přestupků.

„V příkazním řízení bylo vyřízeno 301 přestupků v souhrnné výši 181 tisíc korun. Patnáct přestupků policie oznámila správnímu orgánu,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Nejčastějším včerejším přestupkem řidičů bylo, dle očekávání, porušením rychlosti. Druhým nejčastějším přestupkem, za který řidiči dostali pokutu, bylo držení mobilu v ruce. Na třetím místě se pak umístily nezapnuté bezpečnostní pásy.

Dalšími prohřešky, kterých se účastníci silničního provozu v přestupkové rovině dopustili, bylo požití alkoholických nápojů, nevyhovující technický stav vozidel. V jednom případě se do hledáčku policie dostal i motorkář a napomenutí si vysloužil během včerejší akce také jeden chodec.