Policisté se včera zaměřili na kontrolu rychlosti. Naplánovaná akce přinesla bohatou žeň

OLOMOUCKÝ KRAJ – Včera se také policisté v Olomouckém kraji zapojili do celorepublikové akce SPEED MARATHON. Veřejnost mohla sama vytipovat riziková místa, kde by bylo vhodné měřit rychlost. Policisté na základě těchto informací a vlastních zkušeností vybrali ta nejrizikovější.

V Olomouckém kraji se na 56 vytipovaných místech celý den měřila nejvyšší povolená rychlost v daném úseku. Jednalo se o dálnice, silnice první, druhé i třetí třídy a to jak v obci, tak mimo obec. Akce má za cíl snížit dopravní nehodovost a upozornit na riziková místa, kde může docházet nebo dochází k tragickým dopravním nehodám. Během akce bylo zkontrolováno 399 vozidel, zjištěno 174 přestupků, z toho 31 oznámeno správnímu orgánu a na pokutách policisté uložili celkem 70.500 korun. Překročení nejvyšší povolené rychlosti se dopustilo 154 řidičů, kdy na pokutách bylo uloženo 63.300 korun, z toho bylo 31 přestupků oznámeno. Kontrolám neunikly ani jiné přestupky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

I když se jednalo o předem ohlášenou akci, z čísel je vidět, že řidiči jsou nepoučitelní a dodržování rychlosti je pro ně velkým problémem. „Za první čtvrtletí tohoto roku došlo v Olomouckém kraji k 1035 nehodám a zemřelo při nich 5 osob. Jednou z hlavních příčin nehody je právě nepřiměřená rychlost, ta byla příčinnou 233 nehod a zemřely při nich 3 osoby,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová.