Rekonstrukce bytů zvláštního určení v Kopřivnici již brzy. Na co se mohou klienti těšit?

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Již za týden má začít rekonstrukce Domu s byty zvláštního určení na Masarykově náměstí. Kolik bude stát a co klienty čeká?

Rekonstrukce má vyjít až na 33 milionů korun, budou se rekonstruovat malometrážní byty, které jsou využívány především seniory a tělesně hendikepovanými občany.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Cílem právě startujícího projektu je snížení energetické náročnosti objektu a kompletní výměna všech vnitřních technických instalací, které jsou dnes již ve špatném technickém stavu. Díky rekonstrukci se budova z 20. let minulého století dočká zateplení, nových oken z prostor bývalých pavlačí a vstupních dveří do jednotlivých bytů, výměny rozvodů vody, odpadů, elektřiny, vytápění i vzduchotechniky. V každém bytě bude navíc vyměněna kuchyňská linka a kompletně rekonstruována koupelna i toaleta,” dodává tisková mluvčí města Lucie Macháčková.

S rekonstrukcí společných prostor se začne již za týden a samotná rekonstrukce bytů má začít 17. května. Nájemníci budou muset na tři až čtyři týdny své byty opustit.

“Úpravy poslední trojice bytů by měly být dokončeny začátkem října, tedy ještě před zahájením topné sezony,” dodává Macháčková.

Rekonstrukce je podpořena pěti miliony z dotace, dalších 27 milionů uhradí město Kopřivnice. Nájemníci rekonstrukci pocítí například na zvýšení komfortu anebo úsporám v oblasti energií.