Řidiči, pozor! Na D1 začalo úsekové měření rychlosti

Ilustrační foto

JIHLAVA – Mezi Měřínem a Velkým Beranovem policie opět postavila kamery a měří rychlost. Překročení povolené osmdesátky ve směru na Prahu řeší jihlavský magistrát, ze směru na Brno Velké Meziříčí.

Měření zahájila policie v sobotu 17. dubna. „Je to už potřetí, kdy se v Jihlavě řeší přestupky překročení rychlosti na opravovaných úsecích D1. Poprvé to bylo v roce 2018, podruhé loni a teď nás to čeká znovu s tím, že předpokládané datum ukončení měření je 16. srpna,“ uvedl mluvčí radnice Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Měření a následné pokutování probíhá tak, že policie magistrátu automaticky přepošle záznam s fotografiemi a zaznamenanými daty, pracovníci je zkontrolují a poté odesílají provozovateli vozidla výzvu o uhrazení částky 1000 korun. Pokud ten výzvu nepřevezme nebo částku neuhradí, jde případ do správního řízení, kde již hrozí vyšší částky pokut.

Na počátku roku 2018 přicházelo na magistrát 200 až 250 přestupků denně, to ale bylo před pandemií a také šly do Jihlavy přestupky z obou směrů dálnice. Teď by toho mělo být výrazně méně, a to nejen proto, že polovinu přestupků řeší Velké Meziříčí. Důvodem je i to, že v době covidové krize lidé méně jezdí a řidiči dávají v opravovaných úsecích větší pozor.