S děláním řidičáku se nezdržovala. Z jednosměrky vyjela v protisměru strážníkům naproti

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Pozornost hlídky městské policie upoutalo auto, které jí minulý pátek odpoledne vyjíždělo naproti z jednosměrné ulice v centru Zlína. Nerespektování dopravních předpisů nebylo však jediným prohřeškem, kterého se řidička dopustila.

Strážníci auto zastavili a zjistili, že ho řídí šestadvacetiletá žena z okresu Kroměříž. „Když dotyčnou vyzvali, aby předložila doklady potřebné k řízení vozidla, uvedla, že řidičský průkaz nejspíše zapomněla doma. To se ostatně může stát každému, ale záhy vyšlo najevo, že její tvrzení není pravdivé. Mladá řidička totiž ve skutečnosti byla neřidička, která není držitelkou příslušného řidičského oprávnění,“ popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci proto zavolali hlídku policie, která má právo další jízdu zakázat. „Protiprávní jednání ženy bude mít nyní dohru před správním orgánem, kde jí hrozí pokuta od 25 000 do 50 000 korun a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce od jednoho roku do dvou let,“ dodal Pavel Janík.