Sňatkový podvodník připravil ženu téměř o milion

ilustrační

PŘEROVSKO – Na Hané řádil sňatkový podvodník. A to ne ledajaký, měl britské občanství, ženil by se třeba hned, chtěl v Česku byt a sliboval „hory, doly.“ Zamilovaná žena mu poslala 946 tisíc korun.

Ani se neznali osobně, ale už slyšela svatební zvony znít. Představa o lásce, co hory přenáší, ji přišla hodně draho. Policie nyní nápadníka vyšetřuje z podvodného jednání.

Koncem února se poškozená žena z Kojetínska seznámila prostřednictvím sociální sítě s cizincem. Po krátké elektronické komunikaci jí natolik učaroval, že mu přibližně během měsíce zaslala částku necelých 946 000 Kč. Amant z Velké Británie ženě slíbil, že si ji vezme, koupí v Česku byt a budou spolu šťastně žít, dokud je smrt nerozdělí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Další zasílání financí by asi pokračovalo dál, kdyby nezasáhla rodina poškozené, která ji přiměla k tomu, aby podvodné jednání svého milého oznámila. Službu konající policisté ihned věděli, že se paní stala obětí podvodu a zahájili úkony trestního řízení,“ sdělil tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Napříč republikou se podle obdobného scénáře stále opakují. Policie radí, jak se nestát obětí podvodníka.

„Apelujeme proto především na opuštěné ženy, aby byly při elektronické komunikaci s neznámými osobami velmi obezřetné a řádně zvažovaly, od koho přijímají nabízené přátelství. Je také nutné dávat si pozor na sliby týkající se vážného vztahu, zejména s osobou ze zahraničí. Podvodníci dokážou využít osamělosti a velmi citlivě působit milými slovy, komplimenty či lichotkami. Pachatelé se často schovávají za identitou vzdělaného člověka, například lékaře, architekta, vojáka nebo nějakého specialisty. Tito muži bývají často rozvedení nebo vdovci a touží po vážném a harmonickém vztahu. Předstírají intenzivní zájem o soukromí, vědí, co osamělá žena potřebuje. Své oběti zpracovávají sladkými slůvky, často i řadu týdnů či měsíců. Po určité době přicházejí se svými požadavky, a to formou žádosti o finanční pomoc, například na proclení cenného balíčku, na lékařské ošetření, na investice do podnikání a další,“ popsala osvědčené techniky policejní tisková mluvčí.

Neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu. Tito pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z vás nezanedbatelné finanční prostředky.