Stezka podél Svratky projde úpravou

Foto: město Brno

BRNO – Brno připravilo projekt na úpravu stezky podél Svratky mezi Komínem a Bystrcí. Byl již vybrán zhotovitel, který provede úpravu trasy. Hotovo by mohlo být za 6 měsíců od předání stavby.

Současná stezka je v některých úsecích velmi obtížně průchozí, nejvíce pro rodiče s kočárky nebo osoby se sníženou pohyblivostí. Po celé délce bylo vytipováno deset míst, které projdou úpravou. V lokalitě Pláž bude nainstalována rampa, která umožní průchod i za zvýšené hladiny řeky, v lokalitách Přechod a Sráz překlene skalnaté výběžky lávka nad vodou. „V Komíně například vznikne u zastávky na Svratecké molo pro přístup k vodě,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení podala společnost Ekostavby-Stavos, celá akce vyjde na 6,9 milionu korun. Se začátkem stavby se počítá během letošního jara po podpisu smlouvy. Od předání stavby by mělo být hotovo do šesti měsíců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.