V Bohumíně rostou malotřídky jako houby po dešti

Ilustrační foto.

BOHUMÍN – Ve městě roste obliba škol rodinného typu, kde se učí děti z několika ročníků současně. Zápis dětí do prvních tříd potvrdil zájem rodičů o takzvané malotřídky.

V minulosti bojovalo mnoho malotřídek nejen v Bohumíně o přežití a bylo těžké přesvědčit rodiče, že právě koncept malotřídek je pro jejich děti ten nejvhodnější. Zvýšený zájem o malotřídky je hlavně ve Starém Bohumíně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Tato městská část prochází generační obměnou, jednoho času jsme se o osud tamní malotřídky báli. Postupně ale čísla začala růst. Loni se tu zapsalo osm budoucích prvňáčků a letos dokonce patnáct. V Záblatí je tento trend patrnější už delší dobu, loni se do záblatské malotřídky zapsalo šest dětí, letos deset,“ dodává si místostarosta. Bohumína Igor Bruzl.

Letos se do prvních ročníků ve městě přihlásilo o 20 žáků vice, než v předchozím roce. Ještě dodáváme, že i letos město otevře přípravnou třídu na ZŠ a MŠ Bohumín na Třídě Dr. E. Beneše.