VIDEO: Dopadli recidivisty, kteří kradli v Brně a okolí. Škoda je 3 miliony

zdroj: Policie JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – Jihomoravští kriminalisté se zabývali několik měsíců trestnou činností dvou recidivistů, kteří loupili v garážích, sklepích a kancelářích hlavně v Brně a okolí. Způsobili škodu převyšující 3 miliony korun.

Povedená dvojice kradla vše, co jim přišlo pod ruku. Kola, nářadí, sportovní vybavení, alkohol, i cokoliv, co šlo zpeněžit. „Jednoho z pachatelů jsme zadrželi přímo na odcizeném jízdním kole, pro druhého jsme si přišli domů. Na stopu nás přivedly důkazy z míst činů, pomohly i kamerové záznamy. Oba obvinění jsou stíháni vazebně, za krádeže jim hrozí 8 let za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policisté jim prokázali 54 případů, další desítky krádeží s podobným rukopisem ještě prověřují. Při domovních prohlídkách mimo jiné zajistili 2 kola za 100 tisíc korun. Způsobená škoda převýšila 3 miliony korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line