VIDEO: Řidič ohrozil ostatní vozidla riskantním otočením do protisměru

Ilustrační foto

BRNO – Tento týden předvedl řidič Mercedesu v Brně riskantní a nepochopitelný manévr. Přes několikaproudovou silnici najednou otočil své auto do protisměru, čímž ohrozil protijedoucí vozidla. Nyní je podezřelý z několika přestupků a případ dořeší správní orgán.

Muž jel Ostravskou ulicí ve směru od Vyškova do centra Brna, když se najednou na řízené křižovatce smykem přesunul do protisměru. Tím, že přecenil svoje schopnosti, však auto skončilo otočené čelně k protijedoucím vozidlům. Ta musela začít rychle brzdit a řidič poté vyčkával se svou reakcí. „Nakonec ještě přejel vodorovné šrafování a rychle pokračoval do Olomoucké ulice,“ doplňuje tiskový mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Naneštěstí pro něj vše zaznamenala kamera mužů zákona a na jeho počínání upozornil i všímavý svědek. Řidič je teď podezřelý z otáčení na řízené křižovatce, nedodržení pravidel pro jízdu v pruzích a z přejíždění šikmých rovnoběžných čar. Strážníci také mají za to, že vzhledem k nevydařenému odbočení auto neovládal a nepřizpůsobil svou jízdu jeho vlastnostem ani řidičským schopnostem. Případ si převzal správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.