Za poslední týden se napříč krajem stalo 26 nehod se zvěří

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Pavouk na čelním skle, poničená kapota, nebo rozbitá světla, tak většinou skončí střety aut se zvěří. Víte si rady, jak správně v takové situaci reagovat?

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k nejvíce bouračkám s lesní zvěří došlo za posledních sedm dní na Jičínsku. Nejvyšší vyčíslená škoda byla 200 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen za dnešek se staly dvě nehody a to na Trutnovsku. K první nehodě došlo mezi obcemi Střítěž a Nový Rokytník o půl šesté ráno, řidičce Volkswagenu vběhla do silnice z levé strany srna. „K druhé nehodě rovněž se srnkou došlo v půl osmé ráno mezi obcemi Svoboda nad Úpou a Jánské Lázně. Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní,“ říká mluvčí.

Policisté radí, jak správně v takových situacích reagovat:

Hlavní je nestrhávat řízení, náraz do zvířete sice bude silný, nicméně ne tolik, jako do stromu nebo do protijedoucího automobilu. Začněte brzdit, pokud dojde k nárazu, pokuste se zvíře trefit středem vozu, aby deformační zóny lépe tlumily váš náraz. Nejlepší je zkusit takovéto srážce předejít. Není to vždy úplně lehké, nicméně pokud budete sledovat krajnice a nebudete se ničím rozptylovat, určitě tuto šanci zvýšíte. Zároveň je doporučováno, tam kde se jejich výskyt předpokládá, snížení rychlosti. A pokud už nějakou zvěř uvidíte, vypněte dálková světla. A mějte na paměti, že zvěř chodí ve skupinách.