Zdrogovaný mladík se chtěl projet v Mercedesu, se svolením majitele se nezdržoval

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Až na dva roky ve vězení může skončit jednadvacetiletý cizinec. Tomu v pondělí v Otrokovicích padlo do oka auto zaparkované v Otrokovicích a rozhodl se s ním projet bez vědomí majitele. V té chvíli byl pod vlivem drog, navíc ani nemá řidičský průkaz.

Nepříjemné chvíle zažil dopoledne dvaapadesátiletý muž ze Zlína, když krátce po příjezdu do zaměstnání v Otrokovicích zjistil, že jeho vůz značky Mercedes Benz zmizel z místa, kde ho zaparkoval. Zavolal proto policii. „Asi po půl hodině se najednou „odcizené“ vozidlo objevilo u firmy, kde bylo původně zaparkované. Vystoupil z něj mladý muž, který všem přítomným vysvětlil, že využil toho, že byl klíček v zapalování a chtěl se s vozidlem projet. Netušil prý, že je to protiprávní. Vysvětlil, že Otrokovice nezná, vystoupil tady před pár dny z projíždějícího vlaku,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté zjistili, že mladík vůbec nemá řidičský průkaz. Zkouška na přítomnost drog byla pozitivní, lékařské vyšetření ale odmítl. „Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Za řízení pod vlivem návykové látky a za odmítnutí lékařského vyšetření ke zjištění přesného množství a druhu drog hrozí muži další postihy ve správním řízení,“ dodala Kozumplíková.