Břeclavští strážníci řešili krádež peněženky a facky za bílého dne

Zdroj: Městská policie Břeclav

BŘECLAV – Břeclavští strážníci ve čtvrtek  chytli do několika minut zloděje, který se pokusil okrást ženu. O týden dříve musela hlídka zasahovat u dvou rozepří, které zúčastnění řešili pěstmi.

Krádež se stala v neděli po poledni v místní části Poštorná. K ženě stojící před svým domem se znenadání přiblížil mladík a snažil se jí vytrhnout z ruky peněženku. Zloděj však nečekal, že se bude majitelka bránit. Chvíli se o ni přetahovali, ale nakonec utekl bez kořisti. Žena na nic nečekala, vytočila linku 156 a strážníkům poskytla všechny potřebné informace včetně popisu osoby. „Hlídka jej do několika minut nalezla a zadržela. Svoji vinu strážníkům přiznal ještě před příjezdem policistů, kteří si jej převzali k dalšímu šetření,“ uvedla mluvčí břeclavské městské policie Lenka Rigó.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O týden dříve musela hlídka strážníků zasahovat u dvou rozepří, které zúčastnění řešili pěstmi. První liskanec padl v parku přímo pod kamerami, kde se do sebe pustili dva týpci z několikahlavé tlupy. Během jednoho dne a v rozmezí jen několika málo hodin se druhá potyčka odehrála nedaleko kina, kde probíhala hádka mezi mužem a ženou. Žena křičela, protože se jí muž snažil fackami vysvětlit, co to je patriarchát. „V obou případech strážníci ihned zasáhli a obě události oznámili správnímu orgánu, který se jimi bude zabývat,“ doplnila Rigó.