Brno už zná stavební firmu pro výměnu vodovodu a kanalizace v Lesné

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští radní vybrali zhotovitele výměny vodovodu a kanalizace na ulici Studená v Lesné. Vítězem se stala firma IMOS, která navrhla částku 51,8 milionů korun. Investorem stavby je statutární město Brno, stavební dozor povedou Brněnské vodárny a kanalizace.

„Jako všechen spotřební materiál i inženýrské sítě časem degradují, proto postupně opravujeme a vyměňujeme rozvody ve chvíli, když se jejich čas naplní. Vodovody a kanalizace na Studené jsou staré již skoro sto let. Je tedy pochopitelné, že jejich kompletní rekonstrukce je nutná. Vybudování nových rozvodů zlepší celkové zásobování pitnou vodou v dané lokalitě,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Měnit se bude vodovodní potrubí včetně 29 přípojek a kanalizace se 27 přípojkami. Po uložení potrubí bude vodovod uložen do chráničky provedené řízeným protlakem. Odvodnění silnice bude zajištěno pomocí uličních výpustí napojených do kanalizace přípojkami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celá stavba začne 18. října a potrvá do konce května roku 2022. Součástí rekonstrukce je i následná oprava silnice a chodníků a také výsadba zeleně, především trávníků. Úpravou projde celá ulice v délce 406 metrů, po dokončení oprav bude nové potrubí zajišťovat bezproblémové zásobování pitnou vodou a odvádění splaškových a dešťových vod.