Cestující, nepřehlédněte informace o změnách v dopravě

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Přinášíme poměrně více informací o změnách v dopravě v příštím a dalším týdnu. Hlavně bychom rádi upozornili na větší vlakovou výluku v Modřicích.

Od pondělí začne vlaková výluka linky S2 Brno – Židlochovice – Hustopeče. Od soboty budou vlaky R8, R12 a S71 v úseku Brno – Nezamyslice nahrazovány autobusy. Od pondělí do středy budou autobusy nahrazovat vlaky mezi Veselím nad Moravou a Vrbovcemi. V pondělí a úterý nepojedou některé vlaky mezi Blanskem a Rájcem – Jestřebí. Od 26. dubna 9:00 hodin nepřetržitě do 9. května 16:50 hodin budou vybrané vlaky linky S3 končit i začínat v Modřicích a cestující budou dále přepraveni náhradní autobusovou dopravou podle výlukového jízdního řádu. Odřeknuté vlaky: Vlaky linky ExP/1749 a 1750 v úseku Brno-Královo Pole – Břeclav, vlaky linky S3/4683 a 4684 v úseku (Vranovice) – Šakvice – Hustopeče u Brna. Od 1. května se obnovují vlaky na lince S81. Také se mění jízdní řády na vybraných linkách IDS JMK a začíná velká výluka tramvají do Starého Lískovce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Většina vlaků jezdí podle jízdních řádů pro pracovní dny. Většina autobusů nově pojede podle jízdních řádů platných pro běžné pracovní dny. Vybrané spoje (především zdvojené, posilové) nebudou v provozu. Mimo provoz jsou i nadále noční regionální autobusové spoje. Městská doprava v Brně jezdí podle jízdních řádů platných pro prázdniny. Na vybraných autobusových linkách jsou přidány především školní spoje. Využijte vyhledávač spojení na www.idsjmk.cz. Městské dopravy v ostatních městech jezdí podle jízdních řádů uvedených na webu.