Dalších jedenáct kachňat s matkou potřebovalo pomoci od strážníků

Ilustrační foto

BRNO – Neuběhl ani týden a strážníci opět zachraňovali opeřence v nesnázích. Matka s jedenácti kachňaty se proplétala přímo mezi auty na jihu Brna. Hlídka už věděla co a jak, naložila rodinku do kartonové krabice a odnesla do bezpečí.

Kolemjdoucí ženy přivolaly hlídku městské policie poté, co matka kachna vyvedla svá mláďata na travnatý pás vedle zastávky. Jeden ze strážníků si stoupl za přístřešek, aby se zvířata nemohla rozutéct, z druhé strany přišel jeho kolega a postupně začal kachňátka vkládat do krabice, kterou si přivezl ze služebny. Mladé kachny se schovávaly za stébla trávy, odchyt se ale díky kolemjdoucím povedl. „Strážník si vyslechl od ostatních pochvalné komentáře, na což odvětil, že přece pochází z vesnice,“ s úsměvem dodává mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Pak stačilo ještě nadzvednout matku kachnu a přítomné ženy zbylá kachňata hbitě přemístily do krabice za sourozenci. Hlídka je poté převezla k Holáseckým jezerům, kde jim našla klidný a bezpečný domov. Po otevření bedýnky všichni vyskákali ven, mladí se způsobně zařadili za matku a odkolébali se k jezeru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.