Dealer pervitinu z Olomoucka se nepoučil, teď mu hrozí kriminál

OLOMOUCKO – Přestože byl 28letý muž už jednou za drogy podmíněně odsouzen, nepoučil se a dál distribuoval v Olomouci a ve Valašském Meziříčí pervitin. To však neuniklo policii a ve středu odpoledne ho kriminalisté olomouckého toxi týmu zadrželi. Nyní to už podmínka nespraví.

„Ve středu 21. dubna v odpoledních hodinách zadrželi kriminalisté olomouckého toxi týmu po předchozím souhlasu státního zástupce 28letého muže z Olomoucka, spojeného s distribucí drog v Olomouci a Valašském Meziříčí,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Od letošního března až do svého zadržení zprostředkoval muž ve třech případech za účelem zisku prodej pervitinu. Dále téměř dva a půl roku pervitin distribuoval v Olomouci, kriminalisté zatím zjistili šest takových případů. Muž byl již v březnu 2019 za drogy odsouzen podmíněně na 18 měsíců, se zkušební dobou do března letošního roku. Kriminalisté proto dnes podali podnět státnímu zástupci ke vzetí obviněného muže do vazby. Za zvlášť závažnou drogovou trestnou činnost mu nyní hrozí dva roky až deset let za mřížemi nebo propadnutí majetku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .