Estakáda obstála, staticky zvládla 200 tun

Od 4. května bude most uvedení do ostrého provozu

PŘEROV – Stavěla se dva roky, včera prošla zatěžkávací zkouškou. Přerovská estakáda, která je součástí mimoúrovňového křížení v Předmostí, odvede dopravu z problematického podjezdu pod železniční tratí na výpadovce směr Olomouc. Do ostrého provozu by měla být spuštěna v květnu.

Ředitelství silnic a dálnic zorganizovalo na nově budované přerovské estakádě statické zatěžovací zkoušky. Zkouška pevnosti osmnáctipolového mostu měla potvrdit jeho nosnost i pružnost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na estakádu vyjelo současně šest nákladních automobilů o čtyřech různě vzdálených nápravách. Hmotnost jedné plně naložené nákladní sestavy byla 32 tun. „Zkoušíme, jestli má most takové parametry nosnosti a stavební dynamiky, jaké má mít,“ řekl tiskový mluvčí ŘSD Jan Rýdl. S prvotními výsledky byl očividně spokojen.

https://twitter.com/i/status/1385213846474960896

Běžný provoz se na estakádu dostane už 4. května. Výrazně tak uleví tranzitu Přerov – Olomouc. Hned poté se stavebníci vrhnou na stavbu kruhového objezdu u Lidlu. Přerovští řidiči se tak budou muset potýkat s uzavírkami ve městě nadále. “Uzavře se důležitá křižovatka ulic Velká Dlážka a Lipnická, kde probíhat stavba okružní křižovatky. Komplikace v dopravě budou pokračovat dál až do září. Prosíme řidiče o trpělivost a ohleduplnost,“ apeluje radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Na most najednou najelo 200 tun nákladu