Havířov ocenil osobnosti města roku 2020. Kdo jsou ocenění?

Ocenění. Foto: Siedl Rosálie Pokorná, město Havířov.

HAVÍŘOV – Radní včera v městském kině Centrum ocenili osobnosti roku města, kteří svou činorodou prací reprezentuje Havířov nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Hlavní cenu s názvem Cena města Havířova za rok 2020 získala Hana Čadová, která je vedoucí Dobrovolnického centra Havířov pro společnost Adra, a to za rozvoj a organizaci dobrovolnictví a pomoci potřebným osobám v době pandemie COVID-19.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Srdečně gratuluji a velice si vážím všech oceněných. Přeji jim hodně zdraví a úspěchů i do dalších let. Rád bych, aby tyto výjimečné osobnosti inspirovaly svým chováním, nasazením a chutí do života i ostatní. Už teď se těším na osobnosti Havířova pro rok 2021,“ dodal havířovský primátor Josef Bělica.

Osobností pro Sociální a zdravotní oblast roku 2020 se stal Ladislav Solana, bývalý vedoucí Azylového domu pro muže, který si ocenění zasloužil za dlouhodobou a obětavou práci. Kolektivem v Sociální a zdravotní oblasti se stal kolektiv dobrovolníků Adra a kolektiv pracovníků Domova pro seniory Havířov.

Osobností kultury se stala Hana Dvořáková, která je městskou kronikářkou a knihovnicí a byla oceněna za obětavé naplnění své práce. V oblasti volnočasových aktivit zazářila Eva Kideroňová, která působí jako ředitelka střediska volného času Havířov, byla oceněna za dlouhodobý rozvoj volnočasových aktivit a nasazení v období pandemie. Ocenění zasloužilého pracovníka tělovýchovy a sportu si odnesl fotbalista, trenér a činovník Čestmír Švagřík a Jaroslav Rutter, který je několikanásobným mistrem republiky ve vzpírání.