Májová pouť v Otrokovicích letos nebude

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Epidemiologická situace a s ní spojená vládní nařízení hromadným akcím stále nepřejí. Z toho důvodu se Otrokovice rozhodly zrušit letošní Májovou pouť. Město chce ale akci veřejnosti vynahradit, až to podmínky dovolí.

Květen v Otrokovicích tradičně zahajuje Májová pouť. Kromě atrakcí a sladkostí pro děti je i příjemnou příležitostí k setkávání. Na takový obrázek ale bohužel budou muset místní letos zapomenout. „Po zvážení všech okolností a současně i na základě aktuální epidemické situace a stále platných opatření vlády ČR jsme nuceni konání letošní Májové pouti zrušit,“ oznámil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY, která akci pořádá.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Místní tím ale o venkovní akci nebudou úplně ochuzeni. Jakmile to nařízení dovolí, uspořádá se jiná. „Nechceme nahrazovat pouť, ale chceme lidem v Otrokovicích nabídnout akci pod širým nebem, která by měla být určená především pro děti. Věřím, že byť v omezené míře, se buď koncem měsíce května, nebo v průběhu června tohoto roku společně setkáme,“ řekla starostka města Hana Večerková.