Oblíbený bufet na Netušilce končí

Bufet sice vypadal jak z minulého století, ale vařilo se tam dobře

PROSTĚJOV – Tato zpráva zasáhla velkou část Prostějovanů. Oblíbený bufet v Netušilově ulici, který vařil tradiční českou kuchyni za lidové ceny, končí. V Prostějově bude občerstvení podobného typu chybět.

Provoz by měl být ukončen k poslednímu květnu. Město již vyhlásilo záměr nebytové prostory znovu pronajmout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Bufet byl vyhledávaný nejen v době obědů, ale dokázal uspokojit ranní i dopolední občerstvení. „Dobře zde vařili. Přestože to vevnitř vypadalo, jako by se tam zastavil čas, jídlo bylo vždy vynikající a za pár korun,“ říká Dana Vondrová, která zařízení navštěvovala několikrát týdně.

Vyhlášené bývaly zejména svačinové polévky, jako je dršťková nebo gulášovka. V době své největší slávy v sedmdesátých a osmdesátých letech bývalo na výběr zhruba dvacet hotovek a deset minutek. Menu za lidových osmdesát lákala ke stravování nejen důchodce, ale i pracující.

„Dalo se tu rychle najíst. Žádné dlouhé čekání. Fungovalo to bezvadně. Navíc mi k tomu stačila jedna stravenka, bez zbytečného doplácení. Bufet bude rozhodně chybět,“ dodává Pavel Konečný, který se zde pravidelně stravoval dlouhá léta.

Důvody ukončení činnosti gastro provozu prozatím oficiálně nevešly ve známost.