Pěnová lázeň a evakuace. V Radvanicích při pátku hořela hala plná chemikálií!

Fotogalerie: Tomáš Lach, HZS MSK

OSTRAVA – Zatím bez vyčíslení výše škody zůstala po pátečním požáru výrobní hala v Ostravě-Radvanicích na ulici Ludvíkova. Zasahovat zde dnes muselo devět hasičských jednotek. Hasili vodou i pěnou, uvnitř se totiž nacházely chemikálie. Zásah se neobešel ani bez evakuace lidí.

“Operační středisko hasičů bylo o požáru v hale informováno v pátek krátce před 11:00 hodinou dopolední. Do Radvanické industriální  lokality Ludvíkovy ulice vyjelo pět ostravských profesionálních jednotek hasičů a také čtyři jednotky dobrovolných hasičů,” řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Uvnitř výrobní haly se nacházely nádoby s chemickými látkami, zejména nebezpečná byla velká nádoba s acetonem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, další hodinu a půl jim zabralo pečlivé dohašování. “Na místě jsme museli ochladit také několik tlakových nádob. Chemikálie v poškozených obalech odvezli kolegové na likvidaci do firmy OZO,” dodal ještě mluvčí Kůdela.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Výši škody majitel doposud nedokázal vyčíslit, a to ani hrubý odhad. Podle mluvčího hasičů Kůdely ale bude výše pravděpodobně začínat v řádu sta tisíců korun. Požár se obešel bez zranění, evakuovány však musely být dvě osoby.